Signal
Autor Wiadomość
 Signal 


Informacje
Imię i nazwisko: Duke Thomas
Pseudonim: Signal
Grupa: Heroes
Wysłany: 2019-06-23, 21:07   Signal


Someone told me that the problem with youth is the inability to accept your own mortality. I wouldn't consider this one of my problems.


Imię i nazwisko: Duke Thomas
Pseudonim: Signal, Lark
Rasa: Metahuman
Miasto: Gotham City
Wiek: ~20
Grupa: Bohaterowie (Batfam)

Wygląd:

Duke zanim przeszedł gruntowny trening z pomocą Batmana, nadal był w miarę umięśnionym młodzieńcem. Dopiero po przejściu "zajawki" na bycie jedynie niszowym członkiem grupy samozwańczych Robinów oraz zgodzenie się na układ Wayne'a, Signal nabrał masywności i bardziej ukształtowanej mięśniami sylwetki. Signal przekracza granicę wzrostu przeciętnego mężczyzny, bo jego wzrost wynosi około stu siedemdziesięciu siedmiu centymetrów (o dwa mniej od Dicka Graysona) a jego dość dobrze wynosząca waga to osiemdziesiąt dwa kilogramy. Na pierwszy rzut oka wyraźnie jest widoczne, że Duke jest afroamerykaninem. Jego fryzura utrzymywana jest krótko, nie zapuszcza czy nie robi loczków. Oczywiste jest, że jego włosy są koloru czarnego. Oczy? Oczy dość ostrożnie przyglądają się ludziom, starając się odgadywać ich.
Kostium Duke'a to dość dobrze wyglądający ciemnożółty kombinezon z hełmem w kształcie bardzo małych rogów nietoperza, przypominającym to wszystko bardziej strój motocyklisty. Nietoperzowy emblemat może zmieniać kolor, ale głównie utrzymuje on go w ciemnych barwach.

Charakter:

Duke to osoba, która od momentu swojej największej tragedii skupiła się na swojej stagnacji. Tętniąca nienawiścią do Jokera, a zarazem nienawiścią do samego siebie za wiele wypadków w swoim życiu. Sama istota bycia superbohaterem pomaga mu przelać tę ciągłą, nie ujmującą nienawiść. Dlatego też stał się nim po części z własnych chęci naprawienia siebie, a także wyciągniętej do niego ręki. Tak, Duke nie będzie odrzucał pomocy od innych ludzi, jeśli faktycznie czuje, że będą mu potrzebni. W większości jednak stara się ograniczać do działania jako pojedyncza osoba. Przeklęte Koło uświadomiło mu tak naprawdę jakiego rodzaju superbohaterem jest, jednak nadal odkrywa samego siebie tak samo jak własne moce. Zdecydowanie jest lojalny wobec swoich przyjaciół i najbliższych, w szczególności Bruce’a jako mentora, który choć oszukał go raz, to nadal jest uważany przez niego za autorytet. Stara się jednak wyrobić swój własny rodzaj superbohatera, nie chcąc stawać się takim samym jak jego dawny idol. Chce być niezależny i radzić sobie samemu. To co go szczególnie wyróżnia to także upartość, która wykroczyć daleko poza wszelkie granice. Wiążę się też to z jego brakiem łamliwości woli, chociaż jedynie największy lęk przed samym sobą może sprawić, że może się pohamować. Jest dobrodusznym człowiekiem, starającym się jednak pomagać innym ludziom. Niektórzy mówią, że posiada wiele cech wspólnych z innymi Robinami, jednak on sam mówi, że “jest czymś innym”, tak jak to określił Bruce przed jego treningiem. Potrafi dogadać się z innymi ludźmi, wysłuchać ich lęków i obaw, aby ostatecznie pomóc im w jakiś sposób. Jest po prostu doskonałym słuchaczem. Jest w nim też także ukryta pewna artystyczna dusza, której nie pokazuje na światło dzienne, nie chcąc łamać swojego wizerunku.

Umiejętności:

— Intelekt — Posiada dość błyskotliwy rozum, co może potwierdzić fakt, że kwalifikował się do dofinansowania dla Młodocianych Geniuszy, sprawiające, że jednak wyróżniał się na tle innych. Po przykrych wydarzeniach z Jokerem i jego rodzicami, Duke mniej zaczął interesować się nauką, jednak nie znaczy to, że nie jest swego rodzaju geniuszem. Objawia się to także w intelekcie związanej z inżynierią, gdyż był w stanie ulepszyć swój motocykl do możliwości własnych mocy. Nie należy więc lekceważyć go. Szybko się też uczy.

— Sztuki szpiegowskie — Duke potrafi trzymać nerwy na wodzy, zbierać łatwo informacje od innych ludzi, a także czytać z ruchu ich warg. Potrafi się także bardzo dobrze skradać. Potrafi też bardzo szybko zniknąć z oczu innych ludzi, nawet bez pomocy jego mocy.

— Inteligencja Emocjonalna — Duke potrafi bardzo łatwo pokazać swoją wrażliwość do innych ludzi, kiedy jest to potrzebne i wymagane. W sumie jest to lepsza metoda przesłuchań.

— Niezłomna wola — Jest posiadaczem dość niełatwo łamiącej się siły woli. Niełatwo jest go złamać, dlatego może być w samej sile woli nawet równy reszcie Batrodzinki. Doświadczył wielu traumatycznych przeżyć, jednak zawsze trzymał się.

— Sztuki walki — Zanim został poddany szkoleniu przez Batmana, Signal był dość sprawnym wojownikiem walki wręcz, był to oczywiście styl uliczny. Dopiero po przejściu "Przeklętego Koła", Duke rozwinął się dzięki Bruce'owi w walce wręcz. Wyspecjalizowany jest głównie w Eskrimie, jednak nieobce są mu niektóre sztuki walki Batmana, a szczególnie wszelkiego rodzaju walki kijami, np. nunczako czy jego eskrimami z ostrzami.

— Akrobatyka — Signal wydaje się być dość biegłym atletom ze względu na nauczenie się sztuki przemieszczania parkour, ale także treningach z Brucem.

— Uciekinier — Batman nauczył Duke'a tego, co trzeba zrobić aby wydostać się z niefortunnej sytuacji, jednak już on sam potrafił wcześniej np. pozbyć się kajdanek w radiowozie.

— Tropienie — Kolejna zdolność wyuczona dzięki Batmanowi to przemieszczanie się w ukryciu pomiędzy ludźmi, aby odkryć wszystko co potrzebne.

— Zagrywki psychologiczne — Signal wie jak bawić się z ludzkim umysłem, wszystko dzięki Przeklętemu Kołu, który był także częścią jego rozpoznania jakiego typu jest superbohaterem. Potrafi nakłonić, uspokoć, a także pomóc innym ludziom z pomocą zachowań psychologicznych.

— Inżyneria mechaniczna — Wcześniej wspomniane naprawianie motocykla jest niczym. Signal potrafił go ulepszyć do możliwości współpracy ze swoimi mocami, co jest w pewnym w sensie dość imponujące i pokazujące, że potrafi sobie poradzić samemu w tworzeniu uzbrojenia dla siebie samego, a także ulepszania innych rzeczy.

— Erudyta — Nie jest to poziom Batmana, nie ma także żadnych stopni naukowych, jednak został nauczony przez Batmana pewnych rzeczy, których nauczył się czasie swoich zagranicznych wypraw. Głównie jednak Duke wykazuje głębokie zainteresowanie poezją, o czym sam niechętnie wspomina.

— Pisarz — Signal jest uzdolnionym pisarzem.


Moce:
Signal jest posiadaczem nietypowej fizjonomii, czyniącej z niego metaczłowieka dzięki jego specjalnej krwi odziedziczonej przez Gnomona, jego biologicznego ojca. Dzięki obecności tego pierwiastka jest w stanie być ulepszony fizycznie znacznie lepiej od przeciętnego człowieka (choćby nawet i siłacza), lecz nadal jest w stanie zostać zraniony (określmy, że to poziom Harley Quinn). Nietypowym atutem jest to, że jego obecność potrafi nieznacznie podnieść zdolności innych metaludzi w jego pobliżu.
Wizja fotokinetyczna — Największy atut Signala to jego zdolności manipulacji nad światłem, które obecnie nadal są rozwijane i nie wiadomo jak rozrosną się w przyszłości. Na uwadze trzeba mieć to, że jest nadal niedoświadczonym meta-człowiekiem, jednak "ogarnia" swoje obecne zdolności. Jego wzrok potrafi szybciej absorbować światło niż u przeciętniaka, a także swobodnie zerknąć ponad spektrum światła widocznego. Potrafi wykrywać zmiany oraz wariacje światła, które nie są zauważalne dla innych ludzi. Może także wykrywać ślady obecności innych nadludzi, którzy także posiadają w sobie metal Nth. Pozwala mu to też przy naprawdę dużym skupieniu na nawet słyszenie dźwieków.
Retrospekcja — Signal potrafi dzięki swojej manipulacji światłem spojrzeć o kilka minut w przeszłość, pozwalając sobie na zobaczenie co się działo wcześniej w danym pomieszczeniu, jakie czyny czy postępy. Potrafi je widzieć za pomocą światła jako świetliste zjawy, robiące coś w pomieszczeniach i Duke zauważy gdzie były wcześniej postawione, a gdzie są obecnie.
Prekognicja — No i także pozwala mu to na spojrzenie przez minutę lub trochę dłużej w przyszłość. Pomaga mu to najczęściej za pomocą ponownie manipulacji światłem, co ułatwia mu blokowanie i unikanie, a także przewidywanie ruchów przeciwnika.

Słabe strony:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Broń:
— Pałki Eskrima — łączące się w nunczako pałki, które mogą także działać samodzielnie. Mają wbudowane sprężynowe ostrza z linkami, które mogą służyć za haki do chwytania.
— Wszelkiego rodzaju inne bronie typu kije itp.
— Własne pięści.

Ekwipunek:

— Kurtka Robinów — Podarowana przez Alfreda kuloodporna kurtka, która dawniej służyła za obronę przed pociskami. Jest kuloodporna i dobrze wygląda w czerwieni.

— Zbroja — Podarowana przez Bruce’a Wayne’a zbroja, której używał w czasach treningu przygotowującego go do bycia superbohaterem. Jest w odcieniu czerni i żółci z hełmem i wizjerem w kształcie nietoperza.

— Zbroja Signala — Ulepszona wersja zbroi, podarowana po ukończeniu treningu i stania się Signalem. Jest trochę cięższa od swojej poprzedniczki, jednak została ulepszona do nowych możliwości. Na klatce piersiowej posiada odblaskowy znak nietoperza, który potrafi oszołomić lub oślepić przeciwnika, a także zmienić barwę w zależności od światła. Ma także wbudowany obronny pas elektrowstrząsowy i tryb niewidzialności, powodując stanie się błyskawicznie niewidzialnym.

Pojazd:

Motocykl — Oryginalnie była to żółta wersja Batmanowego motoru, jednak Duke przerobił go do bardziej usprawnionego modelu z wbudowanym współdziałaniem z jego zbroją. Dlatego sam pojazd także może stać się niewidzialny.

Historia:

Duke wychował się jak każdy, normalny chłopak z Gotham. Miał kompletną rodzinę, która zawsze chciała dla niego jak najlepiej. Elaine zajmowała się pomocą dla trudnej młodzieży, mówiąc przeważnie swojemu synowi, że zawsze wiedziała kto tak naprawdę jest winny patrząc tylko i wyłącznie w jego serce. Zawsze się jej słuchał i starał się robić wszystko, aby być dobrym synem. Ot normalna rodzina.
Pierwsza poważne spotkanie z superbohaterem oraz jego idolem, Batmanem, miało miejsce podczas wydarzenia związanego z Riddlerem, który odciął całe zasilanie w Gotham i powiedział, że ponownie je włączy dopiero wtedy, kiedy ktoś zada mu zagadkę na którą nie będzie znał odpowiedzi. Będący wtedy dość skrupulatnym uczniem (i dość nieprzeciętnej inteligencji) Duke starał się rozwiązywać wiele krzyżówek, rebusów, puzzli czy zagadek tylko po to, aby ulepszyć swoje rozumowanie i uratować miasto przed Riddlerem, czym jednak zajął się Batman, a Duke od tamtego momentu jego życie wróciło do statusu quo.
Widoczne było jednak, że nia na długo jego życie miało być sielanką, bo do miasta powrócił Joker z kolejnym planem, który miał zaszkodzić Batmanowi. Głównym spektaklem i częścią jego planu było odwzorowanie morderstwa Wayne’ów, co umożliwiono mu przez porwanie rodziców Duke’a. O ile Batmanowi udało się uratować jego rodziców to niestety w tym czasie został rozpylony przez Jokera gaz, który dotknął także państwa Thomas. Chemikalia były na tyle silne, że utrzymują się aż do dnia dzisiejszego.
Trudne życiowe wydarzenie sprawiło, że życie Duke’a zmieniło się. Podupadł w nauce, będąc ciągle przenoszonym między rodzinami zastępczymi z programu dla osieroconych dzieci, a jedynie pomoc psycholog pomagało uspokoić jego nastawienie związane z poszukiwaniem ofiar gazu Jokera. Ostatecznie chłopak postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaczął samodzielne śledztwo. co sprowadziło go do podziemnego miasta w kanałach Gotham. Podsłuchał wszystkiego co było mówione tam, jednak nie udało mu się wyjść z kanału bez pomocy Robina. Po tym, gdy przybyła policja, chłopak został ponownie pozostawiony samemu sobie i ocknął się na komisariacie.
Tam przesłuchanie prowadził mężczyzna, który dość skrupulatnie sprawdzał jego determinację w związku z poszukiwaniem rodziny. Po usłyszeniu tego co chciał usłyszeć, pozostawił Duke’a samemu sobie. Po jakimś czasie chłopak zaczął otrzymywać różnego typu zagadki które doprowadziły go do tego że musiał rozbroić bombę, którą podłoży złoczyńca o pseudonimie “Nest” - jak się okazało po czasie, pod tym pseudonimem ukrywał się Alfred Pennyworth, a akcja została wymyślona przez Bruce'a Wayne'a, przez co bomba ostatecznie też okazała się nieprawdziwa oczywiście. Gdy test został zdany przez chłopaka pojawił się Batman, który zaproponował mu trening. Nie zamierzał jednak robić z niego Robina i na początku nie ujawniał mu swojej tożsamości. Następnie chłopak rozpoczął intensywny trening opracowany przez Bruce'a oraz Alfreda zwany “Przeklętym Kołem” badającym jakiego rodzaju superbohaterem jest Duke. Pierwszym poważnym wyzwaniem Koła był Victor Zsasz, którego konsekwencją było zostanie rannym w pojedynku co wykluczyło Duke’a z dalszej akcji. Jednak nie zniechęciło to, a bardziej zaogniło jego determinację.
Kolejnym wyzwaniem było zmierzenie się ponownie z Riddlerem, chcącym celebrować rocznicę swojego wydarzenia. Wszystko nadzorował sam z pomocą ludzi wyjętych z więzienia Arkham, wykonując zagadki z ich pomocą oraz narażając życie kilkunastu mieszkańców Gotham. Wybór Duke'a na pomocnika Batmana nie był przypadkowy, ten drugi miał co do chłopaka pewne podejrzenia, które po jakimś czasie się potwierdziły. Duke okazał się meta-człowiekiem, nie zdążył jednak poinformować o tym chłopaka gdyż podczas jednej z akcji wyjawił mu jego biologiczny ojciec, złoczyńca zwany Gnomonem. Duke okazał się meta-człowiekiem ze zdolnościami wizji fotokinetycznej. Od tamtej pory pracuje przeważnie samemu w podarowanej przez multimilionera kryjówce zwanej Gniazdem i jest jego oczami za dnia.

Informacje dodatkowe:

— Posiada dwie kryjówki - jedną w Gotham, zwaną "Gniazdem", podarowaną mu przez Bruce'a, a drugą własnoręcznie stworzoną w New Jersey.
— Jego hobby to zbieranie kart kolekcjonerskich, puzzle, a także dobry film.
— Ma potencjał do zostania pisarzem. A także poezja, chociaż nie przyzna się do tego ani trochę.

Wizerunek:

"Put two ships in the open sea, without wind or tide, and, at last, they will come together. Throw two planets into space, and they will fall one on the other. Place two enemies in the midst of a crowd, and they will inevitably meet it is a fatality, a question of time that is all."
 
 
 Batman 
The Dark Knight


Informacje
Imię i nazwisko: Bruce Wayne
Miasto: Gotham City
Wiek: 45 lat
Grupa: Justice League
Karta Postaci: Klik
Relacje: Klik
Wysłany: 2019-07-27, 08:57   

--------------------
I am vengeance, I am the night, I am Batman!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9