Speed Force
Autor Wiadomość
 Jebediah of Canaan
Wizard Shazam


Informacje
Wysłany: 2018-06-04, 00:16   Speed ForceSpeed Force to między wymiarowe pole energii znajdujące się tuż poza barierą prędkości światła, z którego wszyscy speedsterzy czerpią swoje moce. Energia ta istnieje od początków czasu i jest odpowiedzialna za jego upływ i jest jego reprezentacją w trójwymiarowym świecie. Speed Force może też być bramą do podróży w czasie oraz między wymiarami.
Uzyskać połączenie ze Speed Force można na różne sposoby: poprzez mutację, medytację/odpowiedni stan umysłu, dzięki magii/mistycyzmowi lub nawet przy pomocy specjalnej technologii.

Dostęp do Speed Force daje ludziom szereg niesamowitych zdolności, takich jak:
Super prędkość - Najbardziej rozpoznawalną oznaką połączenia ze Speed Force jest super prędkość, sięgająca nawet prędkości światła. Maksymalna prędkość oraz szybkość z jaką dana osoba ją osiąga są zależne od siły jej połączenia z energią. W połączeniu z tą mocą idzie również instyntkowna wiedza na temat tego jak biegać oraz reagować z nadludzkimi prędkościami. Super prędkość speedsterzy mogą też wykorzystywać do tzw. "quantum phasing" czyli przewibrowywania molekuł swojego ciała przez inne ciała stałe. To dość trudna technika i czasem kończy się eksplozją przedmiotu, przez który przechodził speedster.
Aura Energii - Aura Speed Force ochraniająca speedstera zarówno przed wszelkimi negatywnymi efektami poruszania się z niewiarygodnymi prędkościami, jak i przed obrażeniami fizycznymi. Aura ta absorbuje różne rodzaje energii, w tym kinetyczną oraz cieplną i przekształca ją w energię kinetyczną, zwiększającą prędkość speedstera, lub odsyłaną do źródła Speed Force.
Bardzo skoncentrowana aura przejawia się w postaci wyładowań, przypominających elektryczne, okalających ciało speedstera. Kolor wyładowań jest również oznaką siły połączenia danej osoby ze Speed Force. Czerwone oznaczają słabsze, odcienie żółci to przeciętne połączenie ze Speed Force, pozwalające już na osiąganie prędkości zbliżonych do światła przy odpowiednim rozpędzie, zaś błękitne oraz indygo oznaczają najmocniejsze połączenie z Energią.
Stan aury jest bardzo mocno związany ze stanem psychicznym speedstera. Jeśli z jakiegoś powodu speedster cierpi psychicznie i/lub się ogranicza, zarówno aura, jak wszystkie inne moce związane ze Speed Force mogą zostać znacznie osłabione, lub zaniknąć całkowicie. Może też dojść do sytuacji, w której aura zamiast Speed Force, karmić się będzie speedsterem, zwiększając jego zapotrzebowanie na kalorie.
Nadludzka Budowa Ciała - Zwiększona kondycja, siła fizyczna, zwinność odporność na ciosy i zderzenia (dodatkowo wspomagana aurą).
Nadludzka szybkość postrzegania rzeczywistości - Osoby podłączone do speed force potrafią zmieniać szybkość swojego postrzegania rzeczywistości tak, aby dostosowana była do ich prędkości. Te rzeczy nie są jednak powiązane i speedster stojąc w miejscu może spędzić choćby godzinę, wpatrując się w jeden punkt, podczas gdy dla innych będzie to trwało zaledwie minutę.
Nadludzki Metabolizm - Speedsterzy potrafią przyspieszać swój metabolizm, jednocześnie zwiększając prędkość leczenia ran, rozkładania alkoholu czy zwalczania chorób.
Nadludzka Szybkość Umysłu - Speedsterzy potrafią w błyskawicznym tempie przyjmować informacje oraz równie szybko myśleć. U większości jednak poznane w ten sposób informacje przepadają równie szybko jak zostały przyswojone.
Tworzenie podmuchów powietrza - Poruszając się z dużą prędkością w odpowiedni sposób, speedsterzy mogą wywoływać silne podmuchy powietrza, trąby powietrzne i inne formacje wiatrowe.
Podróże w czasie i między wymiarami - Osiągając dość duże prędkości, lub przy pomocy specjalnych urządzeń, speedsterzy mogą podróżować w czasie, a także zmieniając częstotliwość z jaką wibruje ich ciało przemieszczać się pomiędzy światami. Często potrzebują do tego jednak specjalnej technologii takiej jak na przykład Cosmic Threadmill.

Często speedsterzy odkrywają też w sobie wyjątkowe moce, niedostępne dla innych osób łączących się ze Speed Force, lub wymagające mocniejszego z nią połączenia lub nauki. Do mocy takich należą:
Materializacja i Konstrukcje ze Speed Force - Niektórzy potrafią tworzyć stałe ciała z czystej energii prędkości. Stworzenie ich jednak wymaga ogromnej koncentracji i czasu, dlatego zazwyczaj raz stworzone konstrukcje pozostają aktywne i speedsterzy jedynie ukrywają je aż do momentu, gdy są potrzebne.
Speed Scout - Zdolność polegająca na tworzeniu kopii speedstera ze Speed Force. Technika ta jednak wymaga, aby speedster dzielił swoją uwagę pomiędzy wszystkie stworzone ciała, ponieważ nie tylko odczuwa wszystkie bodźce z każdej kopii, ale też każdą kopią musi świadomie kierować.
Manipulacja Energią Kinetyczną - Niektózy speedsterzy mogą odbierać a także dodawać energię kinetyczną obiektom i osobom znajdującym się w ruchu. Zdolność ta może posłużyć na przykład do powstrzymania eksplozji, lub przyspieszenia jakiejś osoby (na przykład innego speedstera).
Zaawansowana Manipulacja Prędkością Molekularną - Zdolność polegająca na manipulacji molekułami, kierunkiem ich ruchu oraz szybkością. Zdolność ta jest bardziej zaawansowana niż fazowanie i pozwala postaci na przykład na lot.
Manipulacja Upływem Czasu - Zarówno przyspieszanie jak i spowalnianie czasu. Speedsterzy mogą wykorzystać tę zdolność do zwiekszania swojej/czyjejś prędkości w bardziej kontrolowany sposób (wolny od słąbości takich jak siła odśrodkowa etc.), spowalniania otoczenia czy nawet przyspieszania lub spowalniania procesu starzenia się.
Zdolności tej towarzyszą dodatkowe efekty wpływające na aurę speedstera: gdy przyspiesza czas, wyładowania aury stają się białe, gdy go zwalnia zaś, wyładowania aury stają się czarne.

Speedsterzy posiadają jedną, szczególną słabość: Gdy zbliżają się do prędkości światła i/lub, zwiększa się zagrożenie, że zostaną wchłonięci przez Speed Force, w której ich ciała oraz umysły rozpływają się, aż staną się jednym z energią. Oprzeć się temu mogą jedynie istoty o dużej sile woli i samokontroli, a także ci, którzy posiadają swoje "uziemienie", silne, odwzajemniane uczucia do jakiejś osoby lub grupy osób.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Abreo_LoteQ Created by Phantom © 2008-2009


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9